ÖZEL DERSLERLE EXCLUSIVE EĞİTİM

Harvard College English, Exam Booster ve Play & Learn programlarına kayıt yaptıran her öğrencimizin YILLIK 12 saat özel ders hakkı vardır.

Öğrencimiz bu dersleri Genel İngilizce için değerlendirebileceği gibi sınav programları ya da yetişkin ise mesleğine yönelik olarak da alabilir. Özel dersler dersin bir hafta öncesinde öğretmeninden randevu alınması kaydı ile öğrencinin istediği gün ve saate göre  ayarlanmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle ilköğretim, ortaöğretim ve lise grubu öğrencilerimiz okul derslerindeki (İngilizce, Fen Bilgisi, Matematik) başarılarını arttırmak için avantajlı özel ders paketlerimizden faydalanabilmektedir.

HARVARD COLLEGE ENGLISH PROGRAMI

a- Harvard College Language Schools Eğitim Ortamı

Harvard College English programı lise grupları, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin rahatlıkla katılabileceği, esnek bir programdır. Eğlenmek insanın doğasında vardır ve insanlar küçük – büyük fark etmeksizin oyun oynamayı, eğlenceli vakit geçirmeyi severler. Öğrenciler mutlu olurlarsa kesinlikle çok daha kolay öğrenirler. İşte Harvard College Language Schools İngilizce eğitimi tamamen bu temel üzerine inşa edilmiştir. Amacımız; öğrencilerimize kısa sürede eğlenerek İngilizce öğretmektir.

Harvard College English programında sınıflar, eğitim programı, eğitim materyalleri kısaca her şey rahat ve eğlenceli bir ortam oluşturmak için yapılmıştır.  Role –Play (Canlandırma) aktivitelerini yapabilmemiz, sınıf içi öğretici İngilizce oyunlarımızı oynayabilmemiz için Harvard College Language Schools sınıflarında boş alan bulunmaktadır. Ayrıca sınıfımızda bulunan akıllı tahta vasıtasıyla örnek videolar izlenmekte, konu anlatımları ve çeşitli aktiviteler yapılmaktadır.

Harvard College English programında kahve ve çay ücretsizdir. Öğrencilerimiz koridorlardaki kahve makinalarını kullanarak sınırsız kahve ve çay alabilirler. Ayrıca öğrenci portföyümüzün çalışan kesimden olduğu göz önüne alınarak her akşam “snack” ikramı yapılmaktadır.

b-  Harvard College Language Schools Eğitim Sistemi ( Tümdengelim Metodu)

Harvard College English eğitim modelinde oyunlarla İngilizce programına paralel Tümdengelim Metodu uygulanmaktadır. Bu programın temel amacı; geleneksel öğretilerin aksine öğrencilerimize kısa sürede günlük hayatta kullanılan İngilizceyi öğretebilmektir. Tümdengelim metodu, öğrenciye ilk gün ihtiyacı olan temel 5 yapıyı birlikte verir. Böylelikle öğrencimiz ilk günün sonunda “ Dün televizyon izliyordum, ama bugün kitap okuyorum.” cümlesini kurabilir.

Uluslararası normlarda İngilizcede toplam 6 seviye bulunmaktadır. Bu yüzden geleneksel eğitim modellerinin kullanıldığı diğer yabancı dil kuruluşlarında İngilizce eğitimi yaklaşık olarak 15 – 18 ay sürmektedir. Fakat Harvard College Language Schools eğitim modelinde Tümdengelim metodu ile öğrencilerimiz 1 Seviyeyi 16 Günde tamamlamaktadırlar. 

c-  Harvard College Language Schools Oyunlarla İngilizce Eğitimi 

Harvard College Language Schools  programı, öğrencilerinin aktif olarak dil öğrenme sürecinin içinde yer alacağı İngilizce öğretici oyunlar sayesinde öğrencilerini hem eğlendirir hem de onlara İngilizce öğretir. Örneğin; öğrencilerimiz aktivite olarak standart bir worksheet (çalışma kağıdı) doldurmak ya da okuma aktivitesi yapmak yerine ellerindeki topu birbirlerine atıp sorular sorarak ya da balonu yere düşürmeden sorulara cevap vererek konu tekrarı yapabilirler. 

Oyunlarımızdan Bazıları;

  • Funny Icebreaker 
  • Bang Bang 
  • Secret Code 
  • Kabadi
  • Crazy Train

d-   Mesleğinize Özel 16 Günde İngilizce

Harvard College English programında yetişkinlere özel hazırlanmış materyaller ile eğitim yapılmaktadır. Kayıt esnasında öğrencimize ücretsiz verilen İngilizce kitabımızın son bölümünde “Meslekler El Kitabı Eki” bulunmaktadır. Bu bölümde meslek grupları ile ilgili A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinde sözlük, kelime çalışmaları, bulmacalar, okuma parçaları ve alıştırmalar bulunmaktadır. 

Meslekler el kitabı ekinde aşağıdaki meslek grupları ile ilgili bölümler bulunmaktadır.

  • -  Business and Banking
  • -  Medical
  • -  Tourism
  • -  Law

e-   Online Eğitim Desteği

Harvard College English Programında İngilizce eğitim sistemine uygun olarak özel hazırlanmış İngilizce kitaplarımızın yanı sıra her öğrencimize bir online eğitim hesabı açılır. Öğrencimiz her bir bölümün konu anlatım videosunu bu hesapta bulabilir. İster ek çalışma yapacak olsun isterse de konuyu tekrar etmek istesin öğrencimiz alacağı kullanıcı adı ve şifre ile bu hesabı sınırsız bir şekilde kullanabilir.